Co jest, kocie?

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota!

Autor książki: Małgorzata Biegańska-Henryk

Słów kilka o jednej z pierwszych książek, która pomogła mi zrozumieć moje koty.

Ta, od której wszystko się zaczęło?

Moja droga do pozostania behawiorystą kotów, zaczęła się kilka lat temu wraz z pojawieniem się Janki w domu. Szukając rzetelnych źródeł wiedzy o kotach trafiłam na książkę  Co jest, kocie?  i pochłonęłam ją niemal natychmiast… po co człowiekowi sen? 😛 Co jest, kocie? Jest jedną z pierwszych książek o kotach, jaką przeczytałam.  To ta książka podsyciła moją ciekawość behawioryzmem i kocią naturą. Uświadomiła mi, jak wiele błędów do tej pory popełniłam ze swoimi kotami i nakierowała na ich poprawę.

Autorka książki jest technikiem weterynarii i dyplomowanym behawiorystą i dietetykiem zwierząt. Miałam przyjemność studiować behawiorystkę kotów, kierunek którego była pomysłodawcą, opiekunem merytorycznym oraz głównym prowadzącym zajęcia. Gosia jest sympatyczną, żywiołową i ekspresyjną osobą, która swoim żywiołem zaraża innych ludzi. Nie było nudy na jej wykładach! Podobnie jak na innych występach na kongresach, gdzie spotykaliśmy się nie raz. Jej pozytywne zakręcenie na punkcie kotów można wyczuć w każdym wersie jej pierwszej książki.

Co jest… w książce

Na lekko ponad 230 stronach znajdziemy wytyczne i podpowiedzi jak dbać o kota, jakie są podstawowe kocie potrzeby, jak komunikować się z kotem i na co zwracać uwagę w jego zachowaniu. Działy ułożone są dość przemyślany sposób, więc nie trafimy na skomplikowane zaburzenia behawioralne i ich opis już na samym początku, co skutecznie chroni czytelnika przed zawałem 🙂 im dalej w las tym więcej szczegółów, bardziej „poważne” tematy i ich przystępne omówienie. Czyta się ją lekko i dość szybko. Na szczęśćcie Gosia nie zamęcza czytelnika długimi opisami i wywodami. Szybko, zwięźle i na temat! I to jest super w tej książce! Podstawy podane na tacy  🙂

Książka bez dwóch zdań powinna znaleźć się w bibliotece każdego kotoluba! Treść nie męczy czytelnika a wręcz wciąga. W sposób bardzo przystępny omawia podstawowe zagadnienia z kociego świata. Czytelna forma pozwala bez problemu sięgać do niej w razie konieczności i w szybki sposób znaleźć podpowiedzi i wskazówek.

Wg mnie:

Dla kogo: Bardzo polecam książkę każdemu, kto ma lub planuje mieć kota.

Pozycja: must have.

tech.wet. Małgorzata Kasiak
Podziel się: